Sprawdź
Opinie o Hotelu
Sprawdź
Oferty Specjalne
FB

Atrakcje

Mapa Atrakcji

Mapa Atrakcji
Mapa Atrakcji

Przepiękny górski krajobraz, zwiedzanie pięknego uzdrowiska, piesze wędrówki po Górach Izerskich, rowerowe przejażdżki po Single Trackach.
To tylko niektóre atrakcje jakie czekają Cię w regionie.

Kolej gondolowa

Kolej gondolowa
Kolej gondolowa

Położona od hotelu w odległości 2 km. www.skisun.pl

 • kolej całoroczna / długość trasy kolei: 2172 m
 • stacja dolna: 620 m n. p. m., stacja górna: 1060 m n. p. m.
 • różnica poziomów: 440 m / 71 kabin 8 osobowych może przewieźć w ciągu godz. ok. 2400 turystów / czas przejazdu: ok. 8 minut / nartostrada o długości 2500 m posiada homologację FIS / nachylenie 19% / szerokość trasy: 40 m
 • oświetlona i wyposażona w instalację do naśnieżania / kompleks przystosowany do obsługi os. niepełnosprawnych
 • nocne jazdy / snowpark / wypożyczalnia sprzętu
 • szkółka narciarska / restauracja / parking

Bambino Ski

Bambino Ski
Bambino Ski
 • stok łagodny dla początkujących
 • długość wyciągu: 120 m
 • przepustowość: 700 osób/godz.
 • różnica poziomów: 14 m
 • średni kąt nachylenia: 14%
 • sztuczne oświetlenie
 • przy wyciągu punkt gastronomiczny
 • wypożyczalnia sprzętu
 • serwis narciarski
 • szkółka narciarska
 • parking

Dom Zdrojowy

Dom Zdrojowy
Dom Zdrojowy

Najciekawszym obiektem architektonicznym w Świeradowie-Zdroju jest Dom Zdrojowy, usytuowany od hotelu w odległości 150 m.
Został wybudowany w 1899 roku według projektu znanego architekta o nazwisku Grosser.
Obiekt podzielony jest na dwa budynki, które łączy najdłuższa na Dolnym Śląsku Hala Spacerowa (80 metrów). Obok na tarasach (160 metrów) znajduje się tzw.„Sztuczna Grota”, gdzie niegdyś była pijalnia wód mineralnych. Również w tym miejscu zaczyna się Główny Szlak Sudecki im. M. Orłowicza.

Stóg Izerski

Stóg Izerski
Stóg Izerski

Stóg Izerski (1107 m n.p.m.) - jest obowiązkowym celem wycieczek dla każdego turysty w Izerach. Znajduje się na zachodnim krańcu Wysokiego Grzbietu i dominuje nad Świeradowem Zdrój.

Z wierzchołka roztacza się przepiękny widok na Sępią Górę w Kamienieckim Grzbiecie (drugi śląski grzbiet Gór Izerskich - równoległy do Wysokiego Grzbietu), na pobliskie miejscowości: Świeradów Zdrój, Mirsk oraz na dużą część Pogórza Izerskiego z Lubaniem i Gryfowem. Przy dobrej widoczności widać oddalone szczyty Karkonoszy z dominującą Śnieżką, a nawet Landskrone nad Görlitz.
 

Chatka Górzystów

Chatka Górzystów
Chatka Górzystów

W samym sercu Gór Izerskich na Hali Izerskiej leży CHATKA GÓRZYSTÓW, jest to jedyny budynek ocalały z istniejącej tutaj kiedyś osady Gross-Iser.
Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc, które czynne jest przez cały rok.
Przyciąga z powodu specyficznego położenia i różnych zawirowań dziejowych.
Miła atmosfera oraz słynne naleśniki z jagodami zachęcą niejednego do odwiedzin!

Czerniawa-Zdrój Czarci Młyn

Czerniawa-Zdrój Czarci Młyn
Czerniawa-Zdrój Czarci Młyn

Powstanie młyna wodnego w Czerniawie-Zdroju datowane jest na rok ok. 1890. Jego podstawowe wyposażenie jest oryginalne i pochodzi z okresu budowy.
Obecnie w ślad za legendą budynek zwany jest "Czarcim Młynem" i mieści się w nim skansen produkcyjny tzw. "Muzeum Chleba".
Zwiedzający mogą śledzić proces powstawania pieczywa, a także zakupić przygotowaną tam mąkę i pieczywo wykonane według tradycyjnych receptur.

Źródło: http://swieradowzdroj.pl/122-swieradowzdroj-czarci-mlyn

Czerniawa-Zdrój Izerska Łąka

Czerniawa-Zdrój Izerska Łąka
Czerniawa-Zdrój Izerska Łąka

W Czerniawie-Zdroju powstało Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 „Izerska Łąka" będące nie lada gratką dla małych odkrywców.


Dzieci odwiedzające ośrodek mogą zapoznać się m.in z fauną i florą Gór i Pogórza Izerskiego, zaobserwować nieskażone światłem izerskie gwieździste niebo, a także poznać od podszewki całodobowe życie pszczelej rodziny, dzięki zamontowanemu w ulu systemowi mikrokamer oraz mikrofonu.

Singletrek

Singletrek
Singletrek

Singletrack to naturalna sieć jednokierunkowych ścieżek rowerowych, precyzyjnie wkomponowana w okoliczną przyrodę, z pełnym poszanowaniem bogactw Gór Izerskich. Sieć rozciąga się zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie gór. Do dyspozycji rowerzystów oddano 4 poziomy trudności,  dostosowane do wymagań szerokiej grupy użytkowników, począwszy od rodzin z małymi dziećmi, po zapalonych rowerzystów góskich. Obecnie sieć tras Single Track liczy ponad 80 km malowniczych leśnych ścieżek.

Źródło:
http://singletrack.pl
http://swieradowzdroj.pl/artykul/1491/zapraszamy-na-single-track

Plener 2017

Plener 2017
Plener 2017

Każdego roku Park Hotel SPA, a teraz także Hotel Buczyński Medical&SPA organizują plenery malarskie, w których uczestniczą uznani malarze polscy. Tradycyjnie plenery kończą się wernisażem, na którym prezentowane są prace uczestników. Stało się zwyczajem, że przynajmniej jeden obraz każdego z artystów biorących udział w plenerze zostaje w Park Hotelu. Prace te można oglądać na terenie całego obiektu.

Hotel Buczyński**** Medical&Spa

Świeradów Zdrój, Orzeszkowej 2
+48 75 78 11 900

Bądź na bieżąco!

facebook newsletter

Bądź na bieżąco

Dodaj

@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess