Firmowa Opowieść Wigilijna

Hotel Buczyński**** Medical&Spa

Świeradów-Zdrój, ul. ul. Prusa 2
+48 75 78 11 900

www.hotelbuczynski.pl

Firmowa Opowieść Wigilijna

opublikowano 06 listopad 2019

Firmowa Opowieść Wigilijna

 

Firmowe Opowieści Wigilijne

 

               Było grudniowe, śnieżne popołudnie, dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia. W radio po raz piąty tego dnia wybrzmiewało “Last Chrsitmas” zespołu Wham, a ulice udekorowane były lampkami. Pracownicy  zerkali już nerwowo na zegarki – przecież na ich świątecznej liście rzeczy do zrobienia mieściło się jeszcze tyle nieodhaczonych pozycji. Ostatnie zakupy, pakowanie prezentów, dokończenie wigilijnych przysmaków…

W końcu wybiła upragniona godzina „fajrantu” i przed rozejściem się do domów pozostała im jeszcze jedna sprawa do załatwienia. Dokończyli więc ostatnie maile, zsumowali i zapisali tabele Excela, przesłali brakujące raporty i choć ich głowy zajmowały jeszcze zadania, które należało dokończyć przed nadejściem wolnych dni, rozpoczęli obchody wigilii firmowej.

Z pewną dozą zmieszania podzielili się opłatkiem, życzyli sobie wszystkiego dobrego i zasiedli do poczęstunku. Po upływie czasu, który wypadało spędzić na spotkaniu, wszyscy pośpiesznie udali się do domów, aby najbliższe parę dni spędzić z rodziną i bliskimi.

Firmowa wigilia stanowiła dla nich sympatyczny zwyczaj, jednak chwila wyrwana im między pracą a prywatnymi obowiązkami nie wprawiła ich w świąteczny nastrój. Nie zastanawiając się wiele nad przebytą właśnie uroczystością, z przyjemnością oddali się świątecznemu zamieszaniu w swoich domach….

 

A gdyby tak Firmowe Opowieści Wigilijne napisać zupełnie inaczej? Przecież ta szczególna okazja, która zdarza się jedynie raz do roku, warta jest celebracji. Dobrze więc starannie przemyśleć jej organizację, tak aby wszyscy uczestnicy opuścili ją w świątecznych nastrojach.

Zacznijmy więc od nowa:

 

Czas akcji.

Pisząc scenariusz Firmowych Opowieści Wigilijnych, warto na początku wybrać odpowiednią datę uroczystości. Odkładanie spotkania opłatkowego na ostatni moment to z pewnością nienajlepszy pomysł – przedświąteczne popołudnie czy wieczór każdy wolałby spędzić w domu. Wigilię firmową warto zaplanować więc parę dni wcześniej, tak aby uczestnicy mogli spędzić ten czas bez pośpiechu, odcinając się od domowych i służbowych obowiązków. Nie ma potrzeby obawiać się, że przez wczesny termin uroczystość utraci świąteczny nastrój – jest nim przecież wypełniony cały grudzień. Co więcej, w dużej mierze zależy on też od samych uczestników i pozostałych punktów scenariusza.

 

Miejsce akcji.

Sceneria, w której rozegrają się Opowieści Wigilijne, również nie pozostaje bez znaczenia. Organizacja wigilii firmowej w biurze z pewnością stanowi ekonomiczne rozwiązanie, jednak nie doda tej uroczystości wyjątkowego charakteru. Co więcej, uczestnicy pozostaną w miejscu swojej pracy, a nie jest tajemnicą, że większość wolałaby opuścić je wcześniej😊

 Dobrym pomysłem będzie więc zarezerwowanie na tę okazję lokalu oddalonego od codziennych obowiązków, gdzie wszyscy będą mogli oddać się wyłącznie świętowaniu. Idealnie w tej roli sprawdzą się góry – nie ma chyba nic w większym stopniu kojarzącego się z zimowym klimatem, jak ośnieżone stoki i pagórki. Restauracja w Hotelu Buczyński**** Medical&SPA, który otoczony jest właśnie takim widokiem, z pewnością wprowadzi gości w prawdziwie świąteczny nastrój.  Miasto i natłok codziennych obowiązków pozostanie daleko za nimi, a uroczystość odbyta w malowniczo usytuowanym miejscu o pięknym wystroju sprawi, że ten dzień pozostanie w ich pamięci na długo. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia potraw. To właśnie one dla wielu stanowią symbol polskich świąt, dlatego warto nie oszczędzać na nich firmowego budżetu. Wigilijne menu przygotowane przez kucharzy restauracji Hotelu Buczyński**** zadowoli nawet największych koneserów karpia czy pierogów.

 

Bohaterowie

Aby ten szczególny czas spędzony wraz ze współpracownikami był wyjątkowy, warto wzbogacić go o dodatkowe atrakcje. Co do nich może należeć? To zależy już od kreatywności twórcy Firmowych Opowieści Wigilijnych. Jeśli jako miejsce akcji wybierze hotel w górskiej okolicy, możliwości jest wiele. Impreza przy ognisku ze wspólnym śpiewaniem kolęd, wyjście na narty w ramach zaostrzenia apetytu przed kolacją, zwiedzanie pobliskiego zamku, czy po prostu spacer po okolicy. Co więcej, jeśli pracodawca mimo wszystko, choć chwilę z tego wyjazdu chciałby poświęcić na sprawy zawodowe, do jego dyspozycji pozostaje również w pełni wyposażona multimedialnie sala konferencyjna.

 

              Święta to najlepszy czas na troskę o relacje nie tylko z rodziną i przyjaciółmi, ale również ze współpracownikami. O tym, że warto zorganizować  wigilię firmową, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jednak to od jej formy zależy, czy uczestnicy potraktują ją jako coroczny obowiązek, czy wartościowy czas.  Spotkanie oddające prawdziwy klimat świąt i zorganizowane na wysokim poziomie, z pewnością zostanie docenione przez pracowników. Tak napisane Opowieści sprawią, że ich bohaterowie poczują się docenieni i ze zniecierpliwieniem oczekiwać będą kolejnej części.

 

Jeśli chcielibyście spędzić ten czas wyjątkowo i magicznie serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dostosujemy się do Waszych potrzeb i życzeń, abyście długo pamiętali Waszą Firmową Opowieść Wigilijną.

 

marketing@hotelbuczynski.pl