Upalne ABC.

Hotel Buczyński**** Medical&Spa

Świeradów-Zdrój, ul. ul. Prusa 2
+48 75 78 11 900

www.hotelbuczynski.pl

Upalne ABC.

opublikowano 26 lipiec 2019

Upalne ABC.

Lato wróciło!

Wysokie temperatury znów zawitały do Świeradowa umilając zarówno mieszkańcom jak i turystom okres wakacyjny.

Dla przypomnienia i utrwalenia, poniżej przedstawiamy kilka porad jak radzić sobie z upałem, aby lato przebiegło w bezpieczny i przyjemny sposób:

 1.  Ubiór! Swetry, jeansy i grube materiały chowamy do szafy. Latem najlepszyą opcją są zwiewne, lekkie materiały przepuszczające powietrze
  i nie przylegające do naszego ciała. Jasna kolorystyka też pomaga.
   
 2. Czapka i okulary z dobrym filtrem UV. Bez tego ani rusz. Nie kuśmy losu narażając się na udar lub zapalenie spojówek.

 3. Woda. Często i dużo. Najlepsza jest woda wysoko mineralizowana. Wspomoże ona nasz organizm w uzupełnianiu minerałów utraconych podczas pocenia.

 4. Podczas upałów wybieraj lżejsze potrawy i zmniejsz porcje. Tłuste i ciężkie dania sprawią, że będziesz się czuć ociężały i zmęczony. Najlepsza opcja to zupy( chłodniki ) sałatki, warzywa i owoce. Lato zaopatruje nas w mnóstwo wspaniałych sezonowych produktów więc dlaczego z nich nie korzystać?

 5. Unikaj ostrego słońca i ogranicz wysyłek fizyczny. Tę zasadę powinny przestrzegać szczególnie osoby cierpiące na niewydolności krążeniowe.

 6. Krem z filtrem – Must Have lata. Poparzenie słoneczne jest bardzo niebezpieczne. Może doprowadzić do udaru i okropnych powikłań. Zamiast hebanowej opalenizny – bąble i zaczerwienienia? Nie warto, krem musi być!
   
 7. Stopniowa zmiana temperatur. Może i skok do przyjemnej, zimnej wody po opalaniu początkowo brzmi jak dobry pomysł- ale nim NIE JEST.
  Szok termiczny jakiego może doznać twoje ciało może doprowadzić nawet do zatrzymania akcji serca. Opalaj się i korzystaj z akwenów wodnych z rozwagą! Jej brak może Cię dużo kosztować.
   

Temperatura na dziś w Świeradowie : 27'C.
Gorąco, ale warto pamiętać, że w lesie zawsze jest chłodniej!  A las, na szczęście mamy po sąsiedzku. 

Zapraszamy do skorzystania z naszych letnich pakietów pobytowych. Pomożemy Wam ochronić się przed skwarem, lub kożystać z niego w dobry sposób.

 

Źródło: https://www.newsweek.pl/wiedza/zdrowie/jak-radzic-sobie-z-upalem-porady-na-upal/c3bhgqb